Haug ahjupannil

Haugi talvel tegemise juures on üks suuremaid probleeme kindlasti värske haugi leidmine. Kes teab, millised need kalad turul/poes on. Seega enne haugi tegemist tuleb minna kalale 😉 Piisab ka, kui äi kalal käib. Talvel on kalastamine veel omaette elamus. Sedasi on täiesti kindel, et saab kasutada värsket haugi. Sellist ilusat – paarikikolst. Ja nagu mu äiapapa ütles – kevadine haug on väga hea ja mahlane.

Ahjus pannil haugi küpsetamiseks vaja selliseid asju:

  • Terve haug (2kg)
  • Soola
  • Suhkurt
  • Pipart
  • Kalamaitseainet
  • Tilli

Kui kasutada väga värsket kala, siis puhastamisega tuleb oodata nii kaua, kuni kala elab. Sel korral ei saanud jutu järgi haugi enne järgmist hommikut puhastada ja isegi siis ta natuke liigutas veel. Aga puhtaks tuleb kala teha – soomus maha ka loomulikult. Ja siis vähese soolaga seisma. Meile jõudis haug järgmisel õhtul peale püüdmist. Sealt edasi järgmisel hommikul sai haug maitsestatud. Selleks pesta hauk korralikult puhtaks ja kuivatada ning lõigata ära pea, saba ja mõned segavad uimed.

Siis lõigata haug korralikult lahti ja maitsestada soola, suhkru, pipra ja kalamaitseainega. Kõige selle peale panna veel korralikult tilli. Mina unustasin alguses suhkru lisamata, aga kuna ahju läks kala alles järgmisel päeval peale maitsestamist, siis sai seda viga veel parandada. Kui kala maitsestatud, siis panna haug ööpäevaks külma. Külmkappi ei pea kindlasti just nii kauaks panema, aga selliselt saab kala maitseainetega väga hästi “tutvuda” ja kuna meil polnud võimalik enne järgmist päeva küpsetada, siis oli haug külmkapis terve ööpäeva.

Küpsetamiseks kuumutada ahi 180 kraadini. Ahjupannile panna alla küpsetuspaber, selle peale haug, mis katta fooliumiga. Ei mingeid rasvaineid ei alla, ega ka kala peapeale. Kui haug on pool tundi küpsenud, eemaldada foolium ja umbes 10 minutit hiljem keerata kuumus 200 kraadi peale. Kokku küpseb kala 50-60 minutit (5 minutit enne valmimist võib kuumuse kinni keerata).

Kõrvale võib näiteks riisi pakkuda. Salatid jms loomulikult ka. Söök sai igal juhul väga hea ning maitsev – mahlane ja mõnus kevadine haug igatahes!

Pildiseeria valmimisest:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga